وضعیت نامساعد جسمانی آرش صادقی در زندان اوین

آرش صادقی زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که در پی اعتصاب غذاهای طولانی مدت به بیماری‌های عدیده‌ای مبتلا گردیده، همچنان در وضعیت نامساعد جسمی بسر برده و مسئولین هیچ‌گونه توجهی به وضعیت او نشان نداده و کلیه‌ی اعزام‌های او به بیمارستان را لغو کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، زندانی سیاسی، پس از اعتصاب غذا، وزن وی به ۵۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده و کلیه راست او تا ۷۰% و کلیه چپ نیز تا ۲۰% از بین رفته است؛ قلب وی نیز در زمان اعتصاب غذا دچار آریتمی و همچنین به دلیل ابتلا به آسم باید روزانه سه بار از اسپری تنفسی استفاده کند.

این زندانی سیاسی، به علت آسیب‌های شدیدی که از لحاظ جسمی دیده باید به صورت مداوم از دارو استفاده کند، وی به علت زخم معده مجبور به استفاده از داروی «موتیدون»، و برای عدم هضم و دفع از داروی «پیدرو لاکس» است، این در حالی است که، آرش صادقی قادر به خوردن غذاهای جامد نبوده و این قرص را به همراه یک پیاله آب عدس و یا گوشتی که در طول روز یک بار قادر به خوردن آن است مصرف می‌کند.

این زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در پی محرومیت از رسیدگی پزشکی، مبتلا به عفونت ریه گشته و بیماری مننژیت وی به آسم تبدیل شده است. از سویی دیگر، علاوه بر ازکارافتادن یکی از کلیه‌های وی، معده او همچنان خونریزی دارد و این مسئله باعث شده که دیگر قادر به خوردن غذای زندان نباشد.

همچنین پزشکان بهداری زندان از ابتلای آرش صادقی به کولیت روده خبر داده‌اند که به دلیل عدم رسیدگی درمانی هم‌اکنون در وضعیت پیشرفته‌ای قرار دارد.

شایان ذکر است که در حال حاضر آرش صادقی و گلرخ ایرایی در شرایط ممنوع‌الملاقات به سر می‌برند.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *