«اعتصاب غذای مجدد» سهیل عربی

سهیل عربی، در اعتراض به ضرب و شتم فعالان مدنی زندانی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، بار دگر اعتصاب غذا کرده است.

سهیل عربی به‌خاطر نوشتن مطالبی انتقادی در اینترنت ابتدا به حکم مراجع قضایی جمهوری اسلامی به «سب النبی» متهم و به اعدام محکوم شد هرچند حکم وی بعدا به ۷ سال حبس تقلیل یافت.

بنا بر گزارشها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که از کوشندگان حقوق بشر به‌شمار می‌روند روز چهارشنبه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

«فرنگیس مظلوم» مادر سهیل عربی جمعه شب در گفت‌وگو با رادیو فردا اعتصاب غذای مجدد فرزندش را تأیید کرد.

سهیل عربی از داخل زندان می‌گوید:

 «مرده‌اند از بیم یاران، نامداران را چه شد. دو تن از یارانمان که جرمشان انسان دوستی و دفاع از حقوق مردمشان است را با ضرب و شتم به شکنجه‌گاه قرچک انتقال داده‌اند آنگاه که گفتم کمترین کار برای قدردانی از انسان‌هایی که از خود گذشته اند تا جامعه شان را نجات دهند و کنون محبوسند شکستن درهای زندان است بسیاری مرا مورد تمسخر قرار دادند و دیوانه خطابم کردند اما روی سخن این دیوانه با شما جماعت عاقل که خردمندی را در بی‌تفاوتی و سکوت در برابر جنایتکاران میدانید این است: برای گلرخ ها و آتناها چه می‌کنید؟ یک طوفان توییتری و چند روز هیاهو در اینترنت و چند روز عجب ای وای گفتن و سپس فراموشی. من اما برای انسان‌هایی که از خود گذشتند تا ما را بیدار کنند جانم را می‌دهم. دردا که کنون در زندانم و راهی به جز اعتصاب غذا برای اعتراض به شکنجه‌گران و جلادها ندارم و تا زمانی که یارانم را از آن شکنجه‌گاه رها نکنند به اعتصاب خود پایان نخواهم داد. تنها یک بار زندگی می‌کنیم و هیچ تهدید و شکنجه‌ای نباید ما را از خوب زیستن بهراساند. با خشم و جدل زیستم و به هنگامی که قاضیان اثبات آن را که در عدالت ایشان شائبه یا اشتباه نیست انسانیت را محکوم می‌کردند و امیران نمایش قدرت را شمشیر بر گردن محکوم می‌زدند محتضر را سر بر زانوی خویش نهادم و من ایستاده‌ام با دست هایی بسته. به امید آزادی آرش، گلرخ، آتنا و تمام یارانمان و بیدار شدن یاران مدعی.»

سهیل عربی در آبان ۱۳۹۲ به همراه همسرش دستگیر شد. همسر او بعدا با قید ضمانت آزاد گردید.

سهیل عربی که اهانت به مقدسات اسلامی از جمله اتهامات اوست در دادگاه تجدید نظر به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام محکوم شده‌است.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *