داعش مسئولیت حملات تهران را برعهده گرفت…..

رسانه‌های داخل ایران گزارش دادند عملیات تروریستی حمله به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه خمینی با کشته شدن تمامی تروریست‌ها به پایان رسید. خبرگزاری فرانسه شمار کشته‌شدگان را دست‌کم ۱۲ تن اعلام کرد. دست کم ۴۲ تن زخمی شدند.

در دو رويداد جداگانه، مهاجمان مسلح در راهروهاى مجلس شوراى اسلامى و آرامگاه خمینی اقدام به تيراندازى نمودند. بدنبال حمله مهاجمان مسلح به ساختمان مجلس شورای اسلامی و آرامگاه خمینی، خبرگزاری ایرنا به نقل از مدیرکل وزارت اطلاعات از ورود چند تیم تروریستی به تهران خبر داد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد عملیات تروریستی در مجلس با کشته شدن چهار فرد مهاجم مسلح به پایان رسید و نیروهای امنیتی مجلس در حال پاکسازی و کنترل ساختمان مجلس هستند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد: تروریست‌ها با پوشش زنانه وارد ساختمان مجلس شورای اسلامی شدند. قرار است جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی ابعاد حوادث تروریستی در تهران برگزار شود.

در گزارش‌های منتشر شده در ساعات اولیه تیراندازی در دو نقطه در تهران، اعلام شد: یکی از مهاجمان به ساختمان مجلس و یک مهاجم به آرامگاه خمینی در عملیاتی انتحاری خود را منفجر کردند. يك محافظ مجلس نیز كشته شد.

برپایه گزارش‌های منابع مختلف خبری از ایران، دست‌کم ۴۲ تن در حادثه تیراندازی در مجلس زخمی شدند که به مراکز درمانی منتقل شدند. گزارش‌ها از کشته شدن دست‌کم هشت تن خبر می‌دهند.

 

آنچه در مجلس و آرامگاه خمینی گذشت

خبرگزارى ايرنا به نقل از غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی درباره حادثه تيراندازى در مجلس شوراى اسلامى گزارش داد: چهار فرد ناشناس که حامل سلاح کلاشنیکف و کلت بودند با تیراندازی به نیروهای حفاظت مجلس در راهروی ورودی سه نفر را زخمی کردند. به گفته اين نماينده مجلس یکی از محافظان كشته شده است.

یکی از مهاجمان نیز خود را در ساختمان مجلس شورای اسلامی منفجر نمود.

به هنگام وقوع تيراندازى در راهروهاى مجلس، جلسه علنى نمايندگان در صحن مجلس شوراى اسلامي در حال برگزارى بود.

به گزارش ایرنا، بك نماينده عضو كميسيون امنيت ملى و سياست خارجى دستگيرى يكى از مهاجمان را تاييد كرده است.

همزمان با ورود مهاجمان به ساختمان مجلس شوراى اسلامى، افراد مسلح ديگرى در آرامگاه خمینی اقدام به تيراندازى نمودند. چند تن در جريان اين تيراندازى زخمى شدند.

مدیر روابط عمومی آرامگاه  خمینی درباره اين حادثه به خبرگزارى ايرنا گفته است فردی در ضلع غربی
آرامگاه خمینی اقدام به شلیک دو تیر کرد. همين منبع مى افزايد: نامبرده که گویا کمربند انفجاری به خود بسته بود، پس از شلیک دو تیر، اقدام به انفجار خود در مقابل بانک کشاورزی محدوده آرامگاه کرد.

به منظور بررسی اين حوادث، جلسه فوق العاده شورای تامین شهرستان تهران با دستور رحمانی فضلی وزیر کشور و با حضور مقامهای اجرایی، نظامی و امنیتی تشکیل شد.

آرامگاه خمينى در سال ١٣٨٨ هم هدف بمب گذارى قرار گرفته بود. يك بمب گذار انتحارى بمب همراه خود را در يكي از کفشداری‌های آرامگاه خمینی منفجر كرده بود. خبرگزارى هاى داخلى شمار قربانيان انفجار سال ١٣٨٨ را بين يك تا چند زخمى گزارش كرده بودند. انفجار سال ١٣٨٨ در جريان ادامه اعتراضات عليه انتخابات رياست جمهورى رخ داد.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *